28 maja 2024

aise-infoday2013.eu

Informacjeze wshodu na dziś

Odzyskiwanie danych jako kierunek firmy po awarii.

7 min read

złamany pendrive odzyskiwanie danych Android Data Recovery – Jak odzyskać usunięte zdjęcia, filmy i wiadomości WhatsApp

Kiedy Twoje urządzenie z systemem Android jest zainfekowane wirusami, potrzebujesz dobrego narzędzia do odzyskiwania danych. Korzystanie z tych programów jest łatwe i bezpieczne. Możesz ich użyć do odzyskania usuniętych zdjęć, filmów, kontaktów i wiadomości WhatsApp. Istnieje wiele programów do odzyskiwania danych dostępnych online. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb.

Odzyskaj usunięte zdjęcia

Jeśli przypadkowo usunąłeś zdjęcia ze swojego urządzenia z systemem Android, możesz je łatwo odzyskać za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych. Programy te będą skanować kartę pamięci i wyświetlać miniatury odzyskanych zdjęć. Możesz dwukrotnie kliknąć miniatury, aby zobaczyć oryginalne zdjęcia. Można również zapisać odzyskane zdjęcia na komputerze.

Inną opcją jest przywrócenie usuniętych zdjęć z Zdjęć Google. Zdjęcia Google synchronizują się z kontem Gmail, więc jest to świetna opcja, jeśli chcesz odzyskać swoje zdjęcia. Zdjęcia Google mają specjalną funkcję, która umożliwia podgląd usuniętych zdjęć. Możesz nawet przywrócić usunięte zdjęcia, które mają 60 dni.

Możesz również odzyskać usunięte zdjęcia z karty SD za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych Android. Wszystko czego potrzebujesz to komputer i telefon z kartą SD. Aby użyć tego narzędzia, podłącz telefon do komputera i uruchom EaseUS Data Recovery Wizard. To oprogramowanie obsługuje cofanie wszystkich popularnych formatów plików graficznych. Naprawia również automatycznie uszkodzone pliki JPG/JPEG. Najlepsze jest to, że to narzędzie przywróci usunięte zdjęcia z ich oryginalną nazwą pliku i ścieżką.

FoneDog Android Data Recovery to kolejna świetna opcja do odzyskiwania usuniętych zdjęć. Ten program jest kompatybilny z większością urządzeń z systemem Android. Może również odzyskać kontakty, wiadomości, kalendarze, pliki audio i wideo oraz dokumenty. Aplikację można pobrać za darmo, a także jest dostępna w wersji na Androida i iOS.

Odzyskaj kontakty

Oprogramowanie do odzyskiwania danych Android działa w celu odzyskania usuniętych kontaktów z telefonu Android. Skanuje całą listę kontaktów, aby znaleźć usunięte kontakty. Po zakończeniu procesu skanowania, będziesz mógł wyświetlić podgląd odzyskanych danych przed przywróceniem telefonu do tego samego stanu. Pokaże nazwę, adres e-mail, nazwę firmy i inne informacje o usuniętych kontaktach.

Aby skorzystać z programu do odzyskiwania danych na Androida, należy najpierw odblokować telefon i zalogować się za pomocą konta Google. Następnie musisz wybrać opcję tworzenia kopii zapasowej i wybrać opcję synchronizacji kontaktów. Po wykonaniu tych czynności, kontakty powinny zostać przywrócone z urządzenia z systemem Android. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy kontakty są nadal obecne na urządzeniu.

Program do odzyskiwania danych Android DroidKit wykorzystuje technologię NO-DATA-LOSS do odzyskiwania usuniętych danych. Narzędzie jest przeznaczone do skanowania przez całą pamięć wewnętrzną Androida, co oznacza, że odzyska usunięte kontakty w krótkim czasie. W przeciwieństwie do innych programów, ta metoda jest szybsza i bezpieczniejsza i może uzyskać dostęp do plików kopii zapasowych iPhone’a lub iPada. Program pozwoli Ci nawet odzyskać usunięte kontakty z telefonu z Androidem, jeśli Twój telefon ma konto iCloud.

Oprogramowanie przeskanuje kartę pamięci Twojego urządzenia i pokaże Ci, jakie rodzaje danych są możliwe do odzyskania. Pozwala również na podgląd odzyskanych plików. Po zeskanowaniu telefonu, będziesz mógł wyeksportować odzyskane pliki do wielu różnych formatów. Oprogramowanie jest kompatybilne z wszystkimi telefonami i tabletami z systemem Android.

Odzyskaj wiadomości WhatsApp

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Android, to prawdopodobnie miałeś do czynienia z frustracją związaną z utratą usuniętych wiadomości WhatsApp. Te utracone czaty mogą obejmować zabawne teksty między przyjaciółmi, a także informacje kontaktowe udostępniane przez współpracowników. Mogą one również zawierać ważne informacje, które byłyby przydatne w sądzie. Na szczęście istnieją metody odzyskiwania wiadomości WhatsApp.

Najpierw będziesz musiał włączyć debugowanie USB na swoim urządzeniu z Androidem. Pozwoli to narzędziu do odzyskiwania wykryć telefon, a następnie przeskanować jego zawartość. Po wykryciu urządzenia będziesz musiał wybrać typy plików, które chcesz przeskanować. Na przykład, jeśli próbujesz odzyskać wiadomości WhatsApp, możesz wybrać typ pliku „WhatsApp”. Po znalezieniu wiadomości, których szukasz, możesz je wyeksportować do komputera.

Inną opcją jest przywrócenie wiadomości WhatsApp z kopii zapasowych. Domyślnie WhatsApp tworzy kopie zapasowe każdego dnia o 4 rano. Kopie zapasowe są przechowywane w pamięci wewnętrznej lub na zewnętrznej karcie microSD. Będziesz potrzebował wystarczająco dużo wolnego miejsca na swoim urządzeniu, aby przechowywać kopię zapasową, która może być tak duża, jak 2 GB. Ten proces jest szybki i łatwy, i jest prostym sposobem na odzyskanie usuniętych wiadomości WhatsApp.

Inną opcją jest wykonanie kopii zapasowej wiadomości WhatsApp za pomocą Google Drive. W ten sposób będziesz mógł je przywrócić na dowolnym nowym urządzeniu lub komputerze. Po zakończeniu procesu odzyskiwania wiadomości, możesz ponownie zainstalować aplikację WhatsApp ze Sklepu Play. Następnie, jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do swoich wiadomości, możesz przywrócić wiadomości ręcznie.

Korzystanie z kopii zapasowych Google Drive może być również dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy usunęli czaty WhatsApp. Jednak przywrócenie czatu z pliku kopii zapasowej może spowodować usunięcie wiadomości, które zostały wysłane lub odebrane od czasu poprzedniej kopii zapasowej. Aby uniknąć utraty ostatnich wiadomości czatu WhatsApp, najlepiej jest najpierw wyeksportować plik kopii zapasowej. Aby to zrobić, otwórz czat i dotknij przycisku menu z trzema kropkami. Następnie dotknij opcji „Eksportuj”.

Odzyskaj filmy

Jeśli przypadkowo usunąłeś wideo na swoim urządzeniu z systemem Android, możesz zastanawiać się, jak je odzyskać. Na szczęście istnieje kilka różnych narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc. Te narzędzia mogą odzyskać dane z pamięci wewnętrznej i zewnętrznej pamięci masowej karty SD, w tym filmy. Obsługują wiele różnych urządzeń z systemem Android i są kompatybilne z najnowszym systemem operacyjnym Android. Ponadto są one całkowicie bezpieczne w użyciu i nigdy nie ujawnią Twoich danych osobowych.

Pierwszym krokiem do odzyskania filmów z utraconej karty SD jest zainstalowanie aplikacji do odzyskiwania danych. Dobrym z nich jest DiskDigger. Ten program jest rozwiązaniem innej firmy, które pozwoli Ci wyszukać i odzyskać utracone filmy na urządzeniu z systemem Android. Aby korzystać z DiskDigger, będziesz potrzebował dostępu root na swoim urządzeniu.

Możesz wybrać pliki, które chcesz odzyskać, nawigując przez kategorie plików na interfejsie programu. Alternatywnie, można wybrać całą grupę plików wideo do odzyskania. Aplikacja następnie zapisze odzyskane pliki do folderu na komputerze. To oprogramowanie może również pomóc odzyskać usuniętą historię połączeń z urządzeń z systemem Android.

Drugim krokiem do odzyskania filmów jest zlokalizowanie miejsca, w którym filmy były przechowywane na urządzeniu. Możesz to zrobić, otwierając ikonę Ustawienia i klikając na Menedżer plików. Następnie możesz znaleźć, gdzie filmy zostały zapisane lub pobrane. Jeśli filmy zostały zapisane na zewnętrznej karcie SD, będziesz musiał zapisać je w innej lokalizacji.

D-Back Android posiada kilka funkcji, które ułatwiają odzyskiwanie utraconych filmów na urządzeniach z systemem Android. Program obsługuje różne typy plików, w tym filmy, kontakty, wiadomości i historię połączeń. Oferuje również opcje podglądu, aby ułatwić identyfikację plików, które trzeba będzie odzyskać.

Odzyskaj zdjęcia

Odzyskanie zdjęć z telefonu z systemem Android, które zostały usunięte, jest możliwe, ale nie bez odrobiny pracy. Aby odzyskać usunięte zdjęcia, najpierw potrzebujesz zewnętrznego magazynu dla zdjęć, którym może być karta pamięci lub usługa kopii zapasowej w chmurze. Następnie musisz zainstalować odpowiednią aplikację, która pomoże Ci odzyskać zdjęcia.

Warto skorzystać z programu do odzyskiwania zdjęć przeznaczonego dla systemu Android, np. EaseUS Data Recovery Wizard, który przywróci usunięte zdjęcia z karty SD. Cofnie on wszystkie popularne formaty plików graficznych, w tym JPG/JPEG. Automatycznie naprawi również uszkodzone pliki JPG/JPEG. Oprogramowanie przywróci usunięte zdjęcia z ich oryginalną ścieżką i nazwą pliku.

Zaawansowana technologia aplikacji pozwala jej na skanowanie wybranych sektorów i naprawianie nazw zdjęć. Jest łatwa w użyciu, nawet jeśli nie jesteś obeznanym z technologią profesjonalistą. Posiada kreatora odzyskiwania i zaawansowany tryb Deep Scan, aby zwiększyć wskaźniki sukcesu odzyskiwania. Dostępne są zarówno wersje darmowe, jak i płatne.

W niektórych przypadkach możesz znaleźć usunięte zdjęcia w telefonie przez przypadek. Większość smartfonów z systemem Android ma gniazdo kart microSD, które może zwiększyć przestrzeń dyskową. Wiele osób zapisuje swoje zdjęcia na tej karcie, nie zdając sobie z tego sprawy. Dobrą wiadomością jest to, że możesz odzyskać usunięte zdjęcia z karty SD bez rootowania telefonu. Ten proces odzyskiwania jest prosty i łatwy do wykonania. Wystarczy upewnić się, że masz debugowanie USB i zakorzenione urządzenie.

Innym sposobem na odzyskanie usuniętych zdjęć z Androida jest skorzystanie z Google Drive Backup. Google Drive Backup to program, który pozwala na tworzenie kopii zapasowych danych do magazynu w chmurze. Dzięki temu będziesz mógł łatwo odzyskać usunięte zdjęcia z urządzenia z Androidem.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]