13 lipca 2024

aise-infoday2013.eu

Informacjeze wshodu na dziś

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w niechybna technika.

4 min read

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jakie są najlepsze metody odzyskiwania danych z macierzy RAID?

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 ceny dodatkowo  możliwości.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Raid Matrix jest rodzajem redundantnego sieciowego urządzenia pamięci masowej. Jest on używany do celów wirtualizacji w firmach, a także do celów przechowywania informacji w niezawodny sposób. W świecie technologii informacyjnych, widzieliśmy, że firmy używają takich redundantnych urządzeń pamięci masowej w celu zaoszczędzenia pieniędzy w dłuższej perspektywie. Wydajność i redundancja tych systemów są dobrodziejstwem dla przemysłu IT jako całości, ale nie pochodzą one z ceną. Ceną są większe koszty w dłuższej perspektywie, zarówno jeśli chodzi o przestrzeń, jak i zużycie energii. Wirtualizacja jest jednak ważną cechą dla większości operacji informatycznych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 wprawny firma.

Jeśli zastanawiasz się, czym jest Raid Matrix, oto krótkie wprowadzenie. Raid Matrix jest ważnym rodzajem redundantnej pamięci masowej, która jest możliwa dzięki wykorzystaniu narzędzi programowych takich jak RaidWarp i Apparmor. Dzięki takim narzędziom programowym, dane przechowywane w komputerze są dzielone na części, a następnie ponownie składane, dzięki czemu każda część danych jest kompletna. Efektem końcowym takiej operacji jest oszczędność zasobów sprzętowych i maksymalizacja dostępnego miejsca w komputerze.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? i jakie są opłaty.

Narzędzie RaidWarp jest tym, co faktycznie „resetuje” Twój dysk twardy. Robi to poprzez reorganizację plików na dysku twardym, a następnie odbudowuje je w zupełnie nowej strukturze. Kiedy oprogramowanie stwierdzi, że zrobiło wszystko, co w jego mocy, aby naprawić system, uruchamia ponownie komputer. Na tym polega piękno tego typu redundantnych systemów tworzenia kopii zapasowych – nie ma szans na utratę danych. Oznacza to, że możesz cieszyć się pełną ochroną przed utratą danych w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można uwierzyć takie usługę.

Istnieje jeszcze jedna forma odzyskiwania danych z macierzy Raid, która znana jest jako odzyskiwanie danych z macierzy odzyska. Jest to niezwykle interesująca forma redundancji, która była używana dawno temu, przez niektóre z najbardziej zaawansowanych systemów komputerowych. Konfiguracja odzyska (wymawiana jako oh-jahs) Raid jest dokładnie tym, na co wygląda – wiele redundantnych dysków umieszczonych w jednym singleraid. Możliwe jest dodanie więcej niż jednego z nich do jednego singleraidu, co daje w sumie osiem nadmiarowych dysków, na wypadek gdyby jeden z nich uległ awarii.

Konfiguracja macierzy RAID w tym przypadku wyglądałaby mniej więcej tak. Będzie to kontroler RAID, oraz para dysków eSATA, z dwoma niezależnymi kontrolerami. Każdy z nich będzie posiadał dwa dyski – dwa dyski logiczne. Jeden z tych dysków będzie przeznaczony na oprogramowanie systemu operacyjnego (i pliki startowe), a drugi na dysk nieoperacyjny (nie startowy). Drugi dysk będzie zawierał macierz RAID – cztery zestawy redundantnych dysków wewnątrz pojedynczej macierzy raid. Dyski będą pracować w trybie RAID, a do podłączenia do sieci będzie służył jeden napęd optyczny (zazwyczaj ten z przodu komputera).

Konfiguracja ta jest dość ciekawa i nieco unikalna, jednak najważniejszą jej częścią jest dysk Z RAID 0+1. Jest to w rzeczywistości najszybszy i najbardziej wydajny dysk w komputerze – więc ma sens posiadanie go w konfiguracji Raid 0. Dysk Z jest najszybszy, ponieważ został zaprojektowany specjalnie do tego celu. Korzyści z posiadania najlepszej technologii przechowywania danych można dostrzec na wypadek konieczności odzyskania danych z sytuacji, w której wszystko inne zawiodło.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jednostka rozsądna zalecenia.

Ta forma redundancji została po raz pierwszy opracowana w działach wsparcia IT dużych firm. Stosuje się ją w celu zwiększenia szybkości operacji tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji, dlatego stała się de facto standardem w branży. W tym przypadku firma doświadczała wielu awarii dysków z powodu wirusów i innych problemów. W związku z tym firma opracowała dysk Z macierzy raid 0+1, który, jak wspomniano wcześniej, jest najbardziej wydajnym dyskiem dostępnym do celów tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji. Dysk ten posiada dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 2,4 Ghz, dzięki czemu doskonale radzi sobie nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

Jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać pliki z macierzy RAID 0+1, rozwiązanie polega na przywróceniu danych z pozostałych dysków twardych, przy użyciu prawidłowego schematu partycjonowania. Musisz zidentyfikować „klaster odzyskiwania”, który nadal znajduje się na uszkodzonym dysku, ale który nie jest obecnie używany przez system. Nazywamy go klastrem docelowym. Następnie za pomocą prawidłowego schematu partycjonowania tworzymy dokładną replikę oryginalnego dysku, którą określamy jako macierz docelową. Następnie upewniamy się, że ta macierz jest umieszczona nad uszkodzoną macierzą RAID i umieszczamy wszystkie odzyskane dane na macierzy docelowej.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]